09012500500

انواع پمپ صنعتی

پمپ وسیله ای است که سیالات را با اعمال مکانیکی از یک مکان به مکان دیگر جابجا می کند. این اساساً قدیمی ترین شکل ماشینی است که قدمت آن به مصر باستان باز می گردد. شادوف اولین وسیله ای بود که از آن برای بالا بردن آب در تمدن های اولیه استفاده می شده و بنابراین می توان گفت اولین شکل پمپ در جهان بوده است.

از آنجایی که پمپ ها برای مدت طولانی اختراع شده اند ، بنابراین جای تعجب نیست که تنوع ظاهری بی پایانی از اندازه ها و انواع مورد استفاده در کاربردهای متعدد در صنایع وجود داشته باشد.

طبقه بندی پمپ ها :

پمپ ها به 2 دسته عمده تقسیم می شوند: جابجایی دینامیک و جابجایی مثبت در زیر برخی از پمپ های موجود در هر دو دسته آورده شده است (بالطبع تهیه لیست از تمام مدل های موجود پمپ کاری عیر ممکن است) اما برخی از انواع مهم پمپ های موجود به شرح ذیل است :

پمپ های دینامیک :

– پمپ های گریز از مرکز

– پمپ های گریز از مرکز عمودی

– پمپ های گریز از مرکز افقی

– پمپ های شناور

– پمپ های آتش نشانی

پمپ های جابجایی مثبت :

– پمپ های دیافراگمی

– پمپ های دنده ای

– پمپ های پریستالتیک

– پمپ های لوبی

– پمپ های پیستونی

 

 

پمپ های دینامیک :

انواع دینامیک پمپ ها از نیروی گریز از مرکز برای ایجاد سرعت در مایع استفاده می کنند. سپس این سرعت به فشار تبدیل می شود. انرژی جنبشی کاهش می یابد و فشار افزایش می یابد. یک پمپ دینامیک حاوی یک پروانه چرخان است که خلاء ایجاد می کند که به حرکت سیالات کمک می کند. این پروانه در محفظه محصور شده است زیرا فشار را در ورودی کاهش می دهد. حرکت ایجاد شده همان چیزی است که سیال را به سمت بیرون محفظه پمپ هدایت می کند. فشار در این مرحله افزایش می یابد به طوری که می تواند آن را تخلیه کند.

پمپ های گریز از مرکز رایج ترین نوع پمپ هایی هستند که می توانند سیال با ویسکوزیته کم را با دبی بالا انتقال دهند. همچنین، نصب های کم فشار، آنها را برای کاربردهایی که برای مقابله با حجم زیاد به پمپ نیاز دارند، عالی می کند. در ابتدا پمپ های گریز از مرکز برای انتقال آب طراحی شده بودند اما اکنون برای پمپاژ سوخت های نازک و مواد شیمیایی نیز استفاده می شوند.

در نهایت، پمپ های دینامیک طراحی ساده و قطعات متحرک کمتری دارند که منجر به نیازهای تعمیر و نگهداری و هزینه کمتری می شود. با این کار، پمپ برای کاربردهایی که روزانه یا به طور مداوم کار می کنند مناسب است.

پمپ های جابجایی مثبت :

انواع مختلف پمپ های جابجایی مثبت ، از حرکت رفت و برگشتی پیستون ها، پیستون ها یا دیافراگم ها برای حرکت مایع در پمپ استفاده می کنند. تخلیه مایع در اینجا به جای جریان صاف مایع به صورت پالس است. پمپ های جابجایی مثبت با به دام انداختن سیال در یک حجم ثابت، معمولاً در یک حفره، عمل می کنند. این مایع به دام افتاده سپس با فشار وارد لوله تخلیه می شود. پمپ های جابجایی مثبت بر اساس توانایی آنها در مدیریت سیال با ویسکوزیته بالا در فشار بالا استفاده می شود. همچنین می تواند جریان های نسبتاً کم را تحمل کند زیرا بازده آن تحت تأثیر فشار قرار نمی گیرد. این پمپ می‌تواند شرایط سخت‌تری را که ممکن است پمپ‌های دینامیکی از کار بیفتند، را تحمل کند با این حال، پمپ های جابجایی مثبت طراحی پیچیده ای دارند.

یک پمپ جابجایی مثبت می تواند تغییرات فشار، جریان و ویسکوزیته را کنترل کند تا کارآمد بماند. پمپ های گریز از مرکز به خوبی از مرکز منحنی خود کار نمی کنند. از آنجایی که دبی در این پمپ ثابت می ماند (متناسب با سرعت کار)، با وجود تغییر فشار باز هم ضربان آرام و کم حاصل می شود. پمپ های پریستالتیک، پیستونی و دیافراگمی از انواع پمپ های جابجایی مثبت هستند. آنها به دلیل اندازه گیری دقیق خود راه حل های مناسبی برای کاربردهای سنگین و حجیم هستند.

 

تفاوت پمپ های پویا و جابجایی مثبت با یکدیگر :

 

عامل

پمپ های دینامیک

پمپ های جابجایی مثبت

 

مکانیک

پروانه ها سرعت را از موتور به مایع منتقل می کنند که به حرکت سیال به درگاه تخلیه کمک می کند (با ایجاد فشار جریان تولید می کند).

مقادیر محدودی از مایع را به دام می اندازد و آن را از مکش به درگاه تخلیه وادار می کند (با ایجاد جریان، فشار ایجاد می کند).

بازدهی

سرعت جریان با تغییر فشار تغییر می کند.

سرعت جریان با تغییر فشار ثابت می ماند.

 

ویسکوزیته

 

سرعت جریان با افزایش ویسکوزیته، حتی هر ضخامت متوسط، به سرعت کاهش می یابد، به دلیل تلفات اصطکاکی در داخل پمپ.

 

 

با توجه به فاصله های داخلی، ویسکوزیته های بالا به راحتی کنترل می شوند و سرعت جریان با افزایش ویسکوزیته افزایش می یابد.

 

بهره وری

بازده در یک فشار خاص به اوج می رسد. هر گونه تغییر کارایی را به طور چشمگیری کاهش می دهد. وقتی از وسط منحنی خارج می شود به خوبی عمل نمی کند. می تواند باعث آسیب و حفره شود.

راندمان کمتر تحت تأثیر فشار قرار می گیرد، اما اگر چیزی با افزایش فشار افزایش یابد. می تواند در هر نقطه از منحنی آنها بدون آسیب یا کاهش کارایی اجرا شود.

 

مکش

مدل‌های استاندارد نمی‌توانند بالابر مکش ایجاد کنند، اگرچه طرح‌های خود پرایمینگ در دسترس هستند و بالابر مکش مانومتریک از طریق یک شیر برگشتی روی خط مکش امکان‌پذیر است.

 

یک خلاء در سمت ورودی ایجاد کنید، و آنها را قادر به ایجاد یک بالابر مکش کنید.

برش زدن

یک موتور با سرعت بالا منجر به برش مایعات می شود. که البته برای محیط های حساس به برش خوب نیست.

سرعت داخلی پایین به این معنی است که برش کمی روی محیط پمپ شده اعمال می شود. ایده آل برای سیالات حساس به برش.

 

 

 

 

هژبر تجارت پایا